Berke Özer’den flaş kariyer açıklaması! Türkiye’den teklif aldım fakat…


Fenerbahçe ile geçtiğimiz sürem sonunda yollarını ayıran ulusal file bekçisi Berke Özer hazırlıkları, kariyer hedefleri, Fenerbahçe’den ayrılma sonucu ve daha birçok mevzuda hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Bireysel olarak çalışmalarını devam ettirdiğini belirten Berke Özer, “Şu anda bireysel antrenörümle hem fitness, hem de saha antrenmanları yapıyorum. İstanbul’da ve İzmir’de saha kiraladık. Hem de kaleci antrenmanlarımı da yapıyorum. Genel anlamda çift antrenman oluyor. Sürem öncesi kamp benzer biçimde. Sabah fitness akşam saha antrenmanı, kimi zaman de tam tersi oluyor. Devamlı çift antrenman yapıyorum. Bu şekilde yoğun gidişat olduğundan de yarın maça çıkacakmış benzer biçimde hazırım” şeklinde konuştu.

“EN DOĞRU OLAN KARARI SEÇMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Görüşme halinde olduğu kulüpler olduğu, en doğru sonucu vermek için çalıştığını söyleyen Berke Özer, “Ligler başladı. Sadece zor bir karar aldık. Bu karar neticesinde de en doğru olanı seçmeye çalışıyoruz. Ekibimizle beraber ince eleyip, sık dokuyoruz. Genç bir oyuncuyum. Oynamam gerekiyor. Bunun neticesinde de en doğru sonucu almak için bekliyoruz. Görüştüğümüz kulüpler de var. İnşallah en kısa zamanda sonuca varacağız” ifadelerini kullandı.

“KARİYERİMİ AVRUPA’DA SÜRDÜRMEK İSTİYORUM”

Kariyerine Avrupa’da devam etmek istediğine dikkat çeken 22 yaşındaki file bekçisi, “Benim için en mühim şey oynamak. Bunun yanında kariyerimi Avrupa’da sürdürmek isterim. Fakat doğal ki en önemlisi oynamak, oynayabilmek, gelişebilmek. Fenerbahçe’de 4 yıl geçirdim. Bu 4 senede oldukça mühim şeyler öğrendim. Bu öğrendiklerimi, Avrupa’da en iyi şekilde uygulamak isterim” diye konuştu.

“HEM TÜRKİYE’DEN HEM DE YURT DIŞINDAN BİRÇOK TEKLİF ALDIK”

Fenerbahçe ile yollarının ayrılmasından sonrasında Süper Lig’den birçok teklif aldığını sadece kariyerine yurt haricinde devam etmek istediğini söyleyen Berke Özer, şu şekilde konuştu:

Bu süreç bizim için Ocak ayında belli oldu. Başkanımız da deklare etti. Bu süreçte hem Türkiye’den, hem de yurt dışından birçok teklif aldık. Söylediğim benzer biçimde bizim hedefimiz yurt haricinde oynamak, kariyerimizi orada devam ettirmek. Bunun neticesinde tüm kulüplerimize saygıyla cevaplarımızı ilettik. Benim için şu an ilk hedef, kariyerime yurt haricinde devam etmek.

“BURALARDAYSAM FENERBAHÇE SAYESİNDE”

Berke Özer, Fenerbahçe toplumu ya da taraftarlara bir kırgınlığı olup olmadığı yönündeki soruya da şu şekilde yanıt verdi:

Asla bir kırgınlığım yok. Öyleki bir şey aslına bakarsan haddimize değil. Bugün buradaysak Fenerbahçe yardımıyla, Fenerbahçe taraftarları yardımıyla. Onların bende oldukça emeği var. Asla bir kırgınlığım olmadı. Futbolda bu biçim şeyler olabiliyor. Ikimiz de genç oyuncular olarak bazen hatalar yapabiliyoruz. Fakat söylediğim benzer biçimde hiç kimseye bir kırgınlığım asla yok.

“AYRILIK KARARI ÇOK ZORDU”

Fenerbahçe’den ayrılık kararını oldukça zor aldığını vurgulayan Berke Özer, “22 yaşımdayım. Tüm genç oyuncular için aslına bakarsak mühim olan şey tertipli olarak oynayabilmek. Bu doğrultuda gelişebilmek. Yalnız oynamak doğal ki kafi değil. Hem de bir şeyler öğrenmek, gelişmek oldukça mühim. Bu doğrultuda ailemle, menajerimle oturduk bir karar aldık. Bu mevzuda başkanımız Ali Koç’a da oldukça teşekkür etmek isterim. Daima yanımda oldu. Yalnız bu süreçte değil, tüm Fenerbahçe kariyerim süresince bana bir baba, ağabey benzer biçimde yaklaştı. Yanımda destek oldu. Oldukça zor bir kararmış oldu. Fakat kariyerim açısından bu şekilde bir karar vermem gerekiyordu. Hep beraber oturduk, konuştuk ve bu şekilde bir karara vardık” ifadelerini kullandı.

“KULÜPLER YABANCI KONTENJANINI KALEDE KULLANMAK İSTEMİYOR”

Türk futbolunda son zamanlarda çıkan birçok iyi kaleci olmasıyla ilgili düşüncelerini de aktaran Berke Özer, “Vatanımızda bir kaleci bolluğu var. Yalnız kaleci olarak değil, birçok genç oyuncu yetiştiriyoruz. Emirhan, Arda ve birçok isim var. Bence bunun en mühim sebebi genç oyuncuların oynuyor olmaları. Hem de yabancı sınırı da buna bir etken. Çoğu zaman takımlarımız bu yabancı kontenjanını kalede kullanmak istemiyor. Bu sebeple de hem alt liglerde hem de üst liglerde birçok kaleci fırsat buluyor. Ben bu sayede birçok kaleci çıktığını düşünüyorum. Uğurcan benzer biçimde, Altay benzer biçimde… Genç yaşlarına karşın ulusal takımlarda oynayan birçok kalecimiz var. Fırsat geldikçe genç oyuncuların neler yapabildiğini görüyoruz. Tüm kulüplerimize örnek olmalı. Hem de bu oyuncuların oynamasıyla ekonomik olarak da kulüpler rahatlıyor. Ben her kulübümüzün bu yola gitmesi icap ettiğini düşünüyorum” dedi.

“HER TÜRK OYUNCUNUN EN TEPEYE KOYDUĞU YER MİLLİ TAKIMDIR”

Tertipli olarak oynaması halinde tekrardan ulusal takıma yükselebileceğini belirten Berke Özer, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Her Türk oyuncunun en üst seviyeye, en tepeye koyduğu yerdir ulusal ekip. Her şeyden ilkin kariyeri bir kenara bırakırsak gurur deposudur. Hayatta başarabileceğim en büyük şey benim gözümde ulusal takımda oynamak. Bunun için de oynamak gerekiyor. Ben iyi performans gösterip, devamlı oynadığım takdirde oraya ulaşacağımı düşünüyorum.

“ÖNCELİĞİMİZ LİG DEĞİL, PROJE”

Vazife yapacağı takımın yer almış olduğu ligin değil, projelerinin mühim bulunduğunu ifade eden genç file bekçisi, sözlerini şu şekilde noktaladı:

Oldukça önceliğimiz var. Bu şekilde bir karar verdik, bu kararın neticesinde de bu kadar bekledik, en doğru şeyin olması gerekiyor. Doğal ki lig olarak değil fakat proje önceliğimiz var. Konuştuğumuz takımlarda öncelik verdiğimiz mevzu bu, proje olması, geleceğe yatırım olması. Bu şekilde bir karar aldıysak bunun neticesinde bu şekilde bir adım atmamız gerekiyordu. Şu anda da görüştüğümüz tüm takımlarla bu çerçevede konuşuyoruz. Proje, oynama fırsatı, kariyer fırsatı konuşuyoruz. İnşallah en kısa zamanda sonuçlanacak.Spor Haberleri