Denize giren 2 arkadaştan 1’i boğuldu, ötekinin durumu ağır

15.08.2022 23:33 Haber Deposu: DHA Vaka, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Kocahasanlı Hal Plajı’nda meydana geldi. Plajdaki vatandaşlar, su üstünde hareketsiz yatan bir erkeği görüp, denizden çıkardı. Bilinci kapalı olan şahıs, suç duyurusu üstüne plaja sevk edilen ambulans ile Erdemli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kalbi duran şahıs, doktorların müdahalesi sonucu tekrardan hayata döndürüldü. Yoğun bakım ünitesinde tedaviye alınan kişinin dirimsel tehlikesinin devam etmiş olduğu öğrenildi.
KAYALIKLARDA CESET BULUNDU
Boğulma vakasının peşinden aynı bölgede bu kez kıyıdaki kayalıklarda bir adamın hareketsiz yattığını gören vatandaşlar, 112 Acil Davet Merkezi’ni arayıp, durumu bildirdi. Bölgeye itfaiye, sıhhat ve polis ekipleri sevk edildi. Ekiplerce kayalıklardan çıkartılan kişinin öldüğü tespit edildi. ARKADAŞ OLDUKLARI BELİRLENDİ
Cesedin ve boğulma tehlikesi geçirip, yoğun bakım ünitesine alınan iki kişinin kimlikleri belirlemek için emek harcama başlatan polis, plajın yakınındaki sahipsiz bir otomobili fark etti. Savcının talimatıyla otomobilde araştırma icra eden polis, ölen kişinin Özgür G., yoğun bakımda yaşam savaşı veren kişinin ise Celal A. bulunduğunu saptadı. Dost oldukları belirlenen ve Konya’dan geldikleri değerlendirilen iki kişinin kimlikleri ve cep telefonları da otomobilde bulunmuş oldu. İki arkadaşın, dalgalara kapıldığı, Özgür G.’nin boğulduktan sonrasında cesedinin kayalıklara sürüklendiği, Celal A.’nın ise vatandaşlarca kurtarıldığı ihtimali üstünde duran polis, soruşturmaya devam ediyor.

Son Dakika Haberler