Elon Musk krizi Twitter çalışanlarını yordu

Musk ile Twitter yönetimi içinde imzalanan ön anlaşmada, anlaşmadan caydığı takdirde Musk’ın 1 milyar dolar ceza ödemesini gerektiren bir madde bulunuyor. Bu yüzden yakında başlamış olacak davada Musk haksız bulunursa bu 1 milyar dolarlık cezayı ödemeye zorlanabilir. Musk bu cezayı ödemek istemezse, ki istemeyeceği düşünülüyor, o süre ilk başta yapmış olduğu teklifin arkasında durarak şirketi satın almak zorunda duracak. Aslına bakarsan Musk da Tesla hisselerinin bir kısmını daha satarak bu senaryoya nazaran hazırlık hayata geçirmeye başladı.
Elon Musk ile Twitter arasındaki bu didişmenin iyi mi sonuçlanacağını yaklaşan dava belirleyecek. Sadece bugüne dek yaşanmış olan süreç ve firmanın geleceğine dair belirsizlik, Twitter’ı oldukça fena etkilemiş durumda. Bu durumdan etkilenenlerin başlangıcında ise Twitter çalışanları geliyor. Çalışmış oldukları firmanın akıbetini kestiremeyen, bu yüzden kendi gelecekleri hakkında da endişelenen Twitter çalışanları, tüm bu yaşananlar yüzünden epey yıpranmış durumda. Twitter içinden gelen bilgilere nazaran, son haftalarda oldukça sayıda şahıs işten ayrıldı. Bu kişilerin “mental olarak yıprandıkları” için işi bırakma sonucu aldıkları söyleniyor. Ek olarak bu süreç esnasında yönetim ekibinin çalışanların itimatını kaybetmiş olduğu belirtiliyor. Musk mevzusunda yaşananlar hakkında çalışanları doğru muntazam bilgilendirmeyen yönetim, personelin desteğini yitirmiş durumda.
Son dönemde her hafta birkaç kişinin işten ayrılmış olduğu şirkette önümüzdeki dönemde de ayrılıkların yaşanması planlanıyor. Bundan dolayı Elon Musk ile Twitter arasındaki bu ihtilaf kısa sürede çözüme kavuşacak benzer biçimde değil.

Son Dakika Haberler