FIFA, Hindistan Futbol Federasyonunun üyeliğini askıya aldı – Son dakika Futbol haberleri


Internasyonal Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), Hindistan Futbol Federasyonunun (AIFF) üyeliğini askıya aldığını duyurdu.

FIFA’dan meydana getirilen açıklamada, federasyonun bağımsız üyelerine dışarıdan meydana getirilen müdahale nedeni öne sürülerek AIFF’in üyeliğinin oy birliğiyle askıya alındığı açıklandı.

Hindistan’da görevden uzaklaştırılan AIFF İcra Komitesi üyelerinin bağımsız bir kurulun yetkisiyle tekrardan yönetimi devralması halinde söz mevzusu cezanın kaldırılacağı vurgulandı.

Bu koşullar altında, 11-30 Ekim tarihleri içinde düzenlenecek 2022 FIFA 17 Yaş Altı Hanımefendiler Dünya Kupası’na planlandığı şeklinde Hindistan’ın ev sahipliği yapamayacağı da ifade edildi.

FIFA’nın, Hindistan Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yazışma halinde olduğu, ihtiyaç duyulan önlemlerin alınmaması halinde söz mevzusu organizasyonun başka bir ülkede düzenlenmesi için çalışmalara başlanacağı bildirildi.

AIFF’in Aralık 2020 senesinde düzenlemesi ihtiyaç duyulan yönetim kurulu ve başkanlık seçimleri, çeşitli gerekçelerle ertelenmiş ve mevzu mahkemeye taşınmıştı.

Hindistan Yüksek Mahkemesi, mayıs ayında almış olduğu kararla, AIFF İcra Komitesi’nin üyeliklerini geçersiz kılarak, federasyon yönetimi için üç üye atamıştı.Spor Haberleri