Gaziantep- Nizip kazası son dakika! Gaziantep kazasında kaç şahıs öldü, kimlikleri belli oldu mu?

20.08.2022 13:10 Son Güncelleme: 20.08.2022 13:36 Gaziantep- Nizip Otoyolu’nda meydana geldi. Gaziantep Valisi Davut Gül “İlk belirlemelere bakılırsa 16 vefat eden vatandaşımız var, aralarında 3 itfaiye çalışanı, 2 sıhhat çalışanı, 2 gazeteci var” açıklamasında bulunmuş oldu. Yaralı sayısının ise 21 olduğu öğrenildi. İşte kazaya dair detaylar…
GAZİANTEP- NİZİP OTOYOLU KAZASI NASIL OLDU?
Gaziantep’de şarampole uçan bir otomobildeki yaralılara müdahale etmek için vaka yerine gelen itfaiye, sıhhat ekipleri ile gazetecilerin bulunmuş olduğu kaza alanına bir başka otobüsün çarpması sonucu kırım benzer biçimde kaza meydana geldi.
Kaza, saat 11.30 sıralarında Gaziantep- Nizip Otoyolu’nda meydana geldi. Bir otomobilin dere yatağına uçtuğu suç duyurusu üstüne bölgeye polis, Ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Takımlar, kazazedelere müdahale etmek için araçlarını otoyola durdurdu. Bu sırada bir Yolcu Otobüsü, ambulans, itfaiye ve İHA’nın canlı gösterim aracına çarpıp devrildi. Bölgeye oldukça sayıda takviye sıhhat ekibi yönlendirdi. KAZADA ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU MU?
Gaziantep Valisi Davut Gül, kazada 16 kişinin yaşamını kaybettiğini belirterek, “Vasıta kaza yapıyor. Buna itfaiye, sıhhat ekipleri ve öteki mesai arkadaşlarımız müdahale ederken, 200 metre geride başka bir otobüs kaza yapıyor. Kaza icra eden otobüs kayarak ekiplerimize ve yaralılara çarpıyor. İlk belirlemelere 16 vatandaşımız vefat etti. Şu an müdahaleler devam ediyor. Yaralılar hastaneye sevk ediliyor. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Canlı yayında kazayı özetleyen İHA Muhabiri Said Vakkas, gözyaşlarına hakim olamadı. Vakkas, “Saatler ilkin beraber mesai yaptığımız arkadaşlarımızı kaybettik. Bir şeyler anlatabilmek oldukça zor. Burası harp alanı benzer biçimde. Geldiğimizde korkulu manzarayla karşılaştık. Saatler ilkin mesai yaptığımız arkadaşlarımızı kaybettik. Oldukca fena, durum oldukça fena. Iyi mi bulunduğunu kimse kestiremiyor. Oldukca büyük bir kaza. Ölenler içinde itfaiye ekibi, sıhhat ekipleri ve iki mesai arkadaşımız var. Diyecek bir şey bulamıyoruz, bir şeyler anlatabilmek oldukça zor. Mesai yaptığımız arkadaşlarımızı, 16 vatandaşımızı kaybettik” dedi.
Yaşamını kaybeden gazetecilerin İhlas Haber Ajansı muhabiri Muhammet Abdulkadir Esen ile aracı kullanan Ümit Yakup Tanrıöver olduğu öğrenildi. Öteki vefat edenlerin kimlikleri ise hemen hemen belli olmadı.
GAZİANTEP KAZA YERİNDEN GÖRÜNTÜLER

Son dakika…Gaziantep’te kırım benzer biçimde kaza: 16 şahıs yaşamını yitirdi

Son Dakika Haberler