Güvenlik kemeri takmadığı için ceza yazılan taksici: Birazcık sonrasında tekrardan çıkaracağım

17.08.2022 13:29 Haber Deposu: DHA Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik ekipleri, taksilere yönelik ile ilgili olarak denetim gerçekleştirmiş oldu. Denetimler kapsamında Mecidiyeköy’de taksiler tek tek durduruldu. Taksi şoförlerinin yeterlik, ruhsat ve belediye belgeleri denetim edildi. Evraklarında tamamlanmamış olan şoförlere cezai işlem uygulandı.
Bakan Kurum deklare etti! Kentsel dönüşümde kira desteği artıyor
  “HAVA ÇOK SICAK EMNİYET KEMERİ TAKAMIYORUM”
Güvenlik kemeri takmadığı ve telefonla konuşmuş olduğu için cezai işlem uygulanan taksi şoförü Mustafa Peker “Bas konuş uygulaması ile konuşuyorum. Fakat bu telefon yerine geçiyor. Telefon ile konuşuyorum diye ceza yazdılar. Benim bas konuş ile merkeze haber vermem lazım. Başka türlü iyi mi haber verebilirim? Şuan yüz tane taksi durdursunlar. Yüzünde de güvenlik kemeri takılı değildir.  Birazcık sonrasında güvenlik kemerini tekrardan çıkaracağım. Fazlaca sıcak. Takamıyorum” dedi.

“TAKSİ BULMAK ÇOK ZOR”
Taksilerin durmadığını söyleyen Ferdi Topuz “Osmanbey’den beri yürüyorum. Annemin parasını çekmeye gittim. 3-4 taksiye el işareti yaptım. Hepsi de boştu fakat durmadılar.  Beni niçin almadıklarını ben de bilmiyorum. Galiba gezgin avlıyorlar. Devamlı başıma geliyor. İstanbul genelinde bu problemler var. Taksi bulmak şu an zor” diye konuştu.

Son Dakika Haberler