Hapiste ‘ölüm öpücüğü’ katliam suçlamasıyla tutuklamaya niçin oldu

Tennessee Islah Departmanı’ndan (TDOC) meydana getirilen açıklamada, Rachel Dollard isminde kadının, hafta sonu polisler tarafınca tutuklandığı bildirildi. 
TDOC, Dollard’ın ikinci aşama katliam ve ceza infaz kurumuna kaçak uyuşturucu sokmakla suçlandığı ve şu anda Hickman kasabası hapishanesinde tutulduğu bilgisini paylaştı. 
Ermeni asıllı ilk kaymakam!
Zanlıya yöneltilen ithamlar, uyuşturucuyla ilgili suçlardan dolayı 11 yıl hapis cezasını çeken Joshua Brown isminde mahkumun ölümünün arkasından geldi. Brown’ın cezası 2029 senesinde bitirilecekti. Afganistan’da camiye bombalı hücum
Yetkililer, Dollard’ın şubat ayında kompleksi ziyareti esnasında öpüştüğü Brown’a uyuşturucu verdiğini bildirdi.  İddiaya nazaran Dollard, ağzında yarım ons metamfetamin saklıyordu ve bunu ‘öpüşme’ esnasında Brown’a ağız kanalıyla aktardı.  Brown’ın uyuşturucunun sarılı olduğu balon paleti yuttuğu, ondan sonra da bir hastanede aşırı dozdan öldüğü kaydedildi. 
İstanbul’da korkulu katliam: Eski eşinin sevgilisini öldürdü
TDOC Soruşturma ve Davranış Ofisi Direktörü David Imhof, “Bu vaka, cezaevlerine kaçak uyuşturucu sokmanın gerçek tehlikelerine ve bunun sonuçlarına işaret ediyor.” ifadesini kullandı. 
Ek olarak Imhof, “Kurumumuz, personelimizin yanı sıra nezaretimiz altındaki kişilerin ve tesislerimizin güvenlik ve güvenliğini tehdit eden herhangi bir kişiye karşı kovuşturma başlatacaktır.” diye konuştu. 
Hadisenin gerçekleştiği ceza infaz kurumu da, ‘Tennessee cezaevlerine kaçak uyuşturucu sokulmasını önlemek için tesise giren her insana üst araması, vasıta ve hücre aramaları ile uyuşturucu tespit köpekleri dahil çeşitli araçların kullandığı’ açıklamasında bulunmuş oldu.

Son Dakika Haberler