Jorge Jesus’tan Cristiano Ronaldo açıklaması: Fenerbahçe’ye gelmeyecek

İyi bir yengi aldıklarını belirten Jesus, “Sonuca baktığımız vakit kolay bir yengi benzer biçimde gözüküyor fakat maçı kolaylaştıran bizim performansımız oldu. Maça kuvvetli bir başlangıç yaptık. Rakip savunmaya fazlaca fazla güçlük çıkardık. Rakibimizin kırmızı kart görmesi sonrasında maç daha da kolaylaştı. Güzel bir yengi oldu, oyuncularımı kutlama ediyorum” diye konuştu. 
JOAO PEDRO VE ALIOSKI’NİN DURUMU
Jesus, Kasımpaşa maçında kadroda yer almayan Joao Pedro ve Ezgjan Alioski’nin durumuyla ilgili olarak ise şunları söylemiş oldu:
“Pedro, vardığında bir sakatlık yaşadı ve bu sakatlıktan iyileşiyor. Fizyolojik olarak iyi duruma gelmesini bekliyoruz. Alioski, geleli 2 hafta oldu. Sürem öncesi hazırlık döneminde yoktu. Onun da oynayacağı vakit gelecektir. 3 günde bir maç yapıyoruz. Her maça aynı 11 ile çıkmıyoruz. Son Avrupa ligindeki ilk 11’e kıyasla fazlaca fazla değişim yaptık. 3 günde 1 maç oynayan takımların bunu yapması gerek. Onun da zamanı gelecektir muhakkak.”  “SAĞ BEK ALMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”
Jesus, sağ bek rotasyonuyla ilgili gelen bir soruya ise “Sağ bek almayı düşünmüyoruz. O pozisyonda Ferdi ve Burak var. O pozisyonda oyuncu ihtiyacı olduğumuzu düşünmüyorum” şeklinde yanıt verdi.
“BU SİSTEMDE KADROMDA 4-5 TANE SANTRFOR OLMASINI İSTERİM”
Jesus, santrfor transferi mevzusundaki son durumla ilgili olarak ise “Valencia ve King, maç maç üstüne koyarak devam ediyor. Fizyolojik ve taktiksel anlamda daha iyi duruma geliyorlar. İkisi de süratli oyuncu. Taraftarlar kimi zaman gelişmelerin süratli olmasını ister fakat bu futbolda kolay değil. King aramıza geç katıldı. Bu ekip yalnız 2 aydır beraber çalışıyor. Maç oynayınca oyuncular birbirini daha iyi tanıyor. Çift forvet sistemiyle oynuyoruz. Bu sistemde kadromda 4-5 tane santrfor olmasını isterim” ifadelerini kullandı.
“TAKIMLARIMIN BİRDEN FARKLI SİSTEMDE OYNAMAYA ALIŞMASINI İSTERİM”
Jesus, karşılaşmanın son 20 dakikasında değişik bir sistem denediklerini belirterek, “3-4-3 sistemine döndük. Tek sistem deneyen bir alıştırmacı değilim. 2 aydır beraber çalışıyoruz ve bu süreçte 4-4-2 çalıştık. Skorun rahatlığıyla değişik bir sistemi çalışabileceğimizi düşündüm. Takımlarımın birden değişik sistemde oynamasını alışmasını isterim. Değişik sistemleri çalışacak vaktimiz olmuyor. Antrenman meydana getirecek vaktimiz bile olmuyor” şeklinde konuştu.
“RONALDO’NUN FENERBAHÇE’YE GELMEYECEĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİM”
Dünyaca meşhur futbolcu Cristiano Ronaldo ile dost bulunduğunu belirten Jesus, Portekizli oyuncunun Fenerbahçe’ye gelmeyeceğini belirterek, “Evet Ronaldo ile arkadaşız. Onun değişik fikirleri var. O kendisini 5 büyük ligin haricinde bir ligde oynamayacaktır. Nereye gidecek bilmiyorum fakat Fenerbahçe’ye gelmeyeceğini söyleyebilirim. Bu benim istemediğim için değil, kendisi istememesinden dolayı” dedi.

Son Dakika Haberler