Kılıçdaroğlu’na pankartlı protesto – Son Dakika Flaş Haberler

17.08.2022 20:20 Haber Deposu: DHA Pankartı fark ettikten sonrasında da konuşmasına devam eden CHP lideri, “Bay Kemal, her kuruşun hesabını verir. Asla kimse unutmasın, geliyor gelmekte olan. Bu ülkede hakkaniyet, demokrasi istiyor musunuz? O vakit bizlere katılacaksınız. Bu ülkede hükümetin toplamış olduğu vergilerin hesabının millete verilmesini istiyor musunuz? Bizlere katılacaksınız. Bu ülkede hak, hukuk, hakkaniyet istiyor musunuz? Bizlere katılacaksınız. Birlikte yürüyeceğiz. Demokrasinin, özgürlüğün, hakkın, hukukun, adaletin ayak sesleri geliyor. Birileri korkuyor. Birileri ürkü içinde. Asla fakat asla sizi onlar üzmesin. Tanrı’ın izniyle, hep beraber, hep birlikte savaşım edeceğiz. Haramilerin saltanatını yıkacağız. Bu ülkeye haramiler değil, demokratlar lazım. Bu ülkeyi soyanlar değil, alın terini katık olarak koyan siyasetçiler lazım” dedi.
‘DEMOKRASİYİ GETİRMEK İSTİYORUZ’ Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Vaka, bir parti vakası olmayı çoktan aşmış vaziyette. Vaka bir Türkiye vakasıdır. Beraberliğimiz, birlikteliğimiz, kucaklaşmamız, helalleşmemiz gerekiyor. Pırıl pırıl evlatlarımız, geleceklerini yurt haricinde arıyorlarsa her birimizin sorumluluğu var anlamına gelir. Her birimiz evlatlarımıza karşı sorumluyuz. Ülkemize karşı sorumluyuz. Beraber hareket etmek zorundayız. Bu ülkeye demokrasiyi getirmek, bu ülkeye fikir özgürlüğünü getirmek, bu ülkede işsizliği bitirmek, bu ülkede çalışanın, üretenin kazanabileceği, bir atmosferi yaratmak, hepimizin görevidir. Biz 6 partinin genel başkanı olarak bir araya geliyoruz, uzlaşıyoruz, helalleşiyoruz. Demokrasiyi getirmek istiyoruz. Her evde huzurun, her evde bereketin olmasını istiyoruz. İstiyoruz ki esnaf, taksici, sürücü, sanayici, ziraatçi, hepimiz kazansın fakat bugün Türkiye’de saydığım, alın teri dökenlerin tamamı kaybediyor” ifadelerini kullandı.
’60 MİLYAR LİRAYI BİZ ÖDEYECEĞİZ’
Kur korumalı mevduat hesabı yatırımlarıyla ilgili eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu, şöyleki konuştu:
“Bir avuç şahıs, tefecilere, bir avuç tefeciye hep birlikte, 85 milyon şahıs adeta çalışıyoruz. Bugün kur korumalı mevduata 6 ayda ödediğimiz para 60 milyar 600 milyon Türk lirası. Tekrar ifade edeyim. Bir avuç kişiye kur korumalı mevduat dolayısıyla ödediğimiz faiz 60 milyar liranın üstünde. 60 milyar lirayı kazananlar asla vergi ödemeyecekler. Alın teri dökmeyecekler. Bir yerde çalışmayacaklar. Bir riske girmeyecekler. Söylediğim 60 milyar lirayı biz ödeyeceğiz. Bu ülkenin esnafı ödeyecek. Bu ülkenin çiftçisi ödeyecek. Fakat benim size sözüm söz. Bu ülkenin çiftçisi kazanacak, esnafı kazanacak. Sözüm söz, ihmal etmeyin. Bay Kemal’in sözü söz.”
‘SANTRAL BİZE AİT DEĞİL’
Akkuyu Nükleer Santral’in yapımıyla ilgili de değerlendirmede bulunan Kılıçdaroğlu, “Akkuyu’da nükleer santral yapılıyor. Yeri bizlere ilişik. Fakat santral bizlere ilişik değil. Limanlar, vergiler bizlere ilişik fakat biz kullanamıyoruz. Dünyanın en pahalı elektriğini alacağız. 7 milyar dolar ödemeleri ihtiyaç duyulan vergiyi, 7 milyar doları dahi ödemeyecekler. Onları stratejik bölge duyuru ettiler. Şimdi soruyorum. Akkuyu Nükleer Santrali’nin Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ne faydası var. Alıcısı biziz, emek veren biziz, kazanan onlar oluyor. Bu ülkede kim çalışıyorsa, kim üretiyorsa, onların kazanması lazım. Onların kaybetmiş olduğu, bir tek tefecilerin kazanılmış olduğu düzeni, hep birlikte değiştireceğiz. Bu düzeni değiştireceğiz. En büyük güvencem sizlersiniz. Beraber savaşım edeceğiz” ifadelerini kullandı.
 

Son Dakika Haberler