Kim Milyoner Olmak İster’e tıp talebesi damga vurdu!

Başarıya ulaşmış oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ATV ekranlarında gösterilen ‘Kim Milyoner Olmak İster?’ yarışması, sorulan sorularla ve renkli yarışmacılarıyla sık sık gündeme geliyor. Haftada iki gün gösterilen Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının son kısmı, dikkat çeken anlara sahne oldu.
Meşhur oyuncu Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen Atv’nin sevilen programı Kim Milyoner Olmak İster’e katılan tıp eğitimi alan 19 yaşındaki Kerem Dinçsoy isminde yarışmacı 30 bin TL’lik suali geçerek barajı aştı.
 
Yarışmacı ondan sonra 200 bin TL’lik soruda takıldı. Milyoner’de yarışmacıya yöneltilen, “Hangisi doğru yazılmış ve sözlükte tanımı olan bir kelimedir?” sorusunda yarışmacı, çekilme sonucu aldı. Şıklar içinde uzun süre düşünen genç yarışmacı, kararsız kalınca yarışmadan çekilme sonucu aldı. Tıp okuyan 19 yaşındaki Kerem, yarışmadan 100 bin TL ile ayrıldı.
Selçuk Yöntem, üç sürem süresince seyirciyle buluşmuş olduğu ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasının ilk sunucusu Kenan Işık’ı izlediği zamanları söyledi. “Yarışmayı seyrederken Kenan Işık’tan başkası sunamaz diyordum” açıklamasını icra eden Yöntem, tedavisi evinde devam eden Kenan Işık’ın son durumuna ilişkin de konuştu.
Meşhur isim, “Aslolan unutulmaz olan, Kenan Işık bir o kadar güzel sunuyordu ki, seyrederken ‘Bunu ondan başka kimse sunamaz’ diye düşünüyordum. ‘Kendim sunsam iyi mi sunarım?’ diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile aynı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Onun üslubunu ve aynı ekolden gelmemizin dengesini tutturmam gerekiyordu. Değişik bir üslup ile sunmak yarışmayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok fakat durumu stabil diye biliyorum. Yaşam mucizeler ile doludur” açıklamasını yapmış oldu.
Öte taraftan Ozan Zeybek, geçtiğimiz aylarda Kenan Işık’ın sıhhat durumuna ilişkin informasyon vermişti. Zeybek, usta sanatçının sıhhat durumunu anlatmıştı:
Sekiz yıl olacak. Fakat bakımı oldukca iyi. Kenan Işık’ı iyi mi biliyorsanız öyleki. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, gıda takviyesi alıyor. Yatan hastalarda çoğu zaman yaralar çıkar, zayıflama olur. Fakat Kenan Işık bıraktığımız benzer biçimde. Oldukça iyi bakılıyor. Bu şekilde hafızalarda kalmış olduğu benzer biçimde. Ailesi tarafınca oldukca iyi bakılıyor.
2014 senesinde spor sonrası saunaya giren Kenan Işık, sauna çıkışı kendisini iyi hissetmediğini belirtti ve kısa süre sonrasında dengesini kaybederek yere düştü. Şiddetli çarpmanın etkisiyle kafa travması geçirdiği belirtilen sanatçı, kaldırıldığı Amerikan Hastanesi’nde derhal ameliyata alındı. Dört saatlik ameliyatın arkasından yoğun bakım ünitesine kaldırılan Kenan Işık, uzun süredir evinde tedavi görüyor. 

Son Dakika Haberler