Konyaaltı okullarında hummalı emek harcama – Antalya Haber

 
ANTALYA,(DHA) – KONYAALTI Belediyesi yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde okulların eksiklerini gidermeye devam ediyor. Öğrencilerin ve öğretmenlerin daha sıhhatli bir ortamda eğitim faaliyeti göstermelerini istediklerini belirten Belediye Başkanı Semih Esen, okulların bakım-onarım, boya gereksinimlerine yönelik çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini söylemiş oldu.
Konyaaltı Belediyesi yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçelerdeki okullarda hummalı çalışmalarını sürdürüyor. Belediyeye bağlı fen işleri ekipleri, Bahtılı Hasan Fatma Çavlı Ortaokulu’nda kış mevsimi öncesinde yağmur suyu giderleri ve rögarlarda yenileme emek vermesi yapmış oldu. Konyaaltı Belediyesi geçtiğimiz haftalarda 2 okulun daha boya ve çevre düzenlemesini tamamlamıştı. Bahtılı Hasan Fatma Çavlı Ortaokulu’nda yağmur yağdığında okulun bahçesinde su birikmesi, öğrencileri zor durumda bırakıyordu. Mevzuyu yerinde inceledikten sonrasında lüzumlu çalışmalara başladıklarını belirten Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, okulların fiziki koşullarında iyileştirme yaparak daha kullanışlı hale getirdiklerini açıkladı. Okullardan gelen talepleri kayıtsız bırakmadıklarını söyleyen Başkan Esen, “Öğrencilerimizin daha kaliteli ve sıhhatli bir ortamda eğitim görmelerini istiyoruz. İlçemizdeki okullardan gelen taleplere anında karşılık veriyoruz. Ekiplerimiz Bahtılı Hasan Fatma Çavlı Ortaokulu’nda yağmur suyu için altyapı çalışmasını tamamlamış oldu. Yağmur yağdığında okulumuzun bahçesi sular altında kalıyordu. Fakat şimdi öğrencilerimiz okul bahçesini istediği şeklinde kullanabilecek. Gerek kırsal gerekse de şehir merkezindeki okullarda gelen talepler doğrultusunda emekler halletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.(DHA)

 
 
“Mahalli Haberler” kategorisi altındaki içerikler, sistem tarafınca ajanslardan otomatikman çekilip yayına verilmektedir. Bu içerikler üstünde cnnturk.com editörlerinin herhangi bir tasarrufu yoktur, mesuliyet ilgili ajanslardadır.

Son Dakika Haberler