Meta, stratejisini değiştirmeye devam ediyor

18.08.2022 10:17 Haber Deposu: Donanım Günlüğü TikTok’un kısa süreli videolarla yakaladığı başarıyı tekrarlamak için hem Instagram’ı hem de Feysbuk’u TikTok’a daha fazlaca benzetmeye çalışan, bu amaç doğrultusunda bilhassa Reelsları ön plana çıkarmaya devam ediyor.
Kullanıcılardan gelen negatif yorumların peşinden Instagram için planlandığı değişimleri geri alan Meta, öte taraftan Feysbuk’ta ise mühim değişimler yapıyor. Instagram Reelsları Feysbuk’a da taşımak isteyen şirket, bu amaç doğrultusunda mühim bir adım attı. Bundan sonrasında isteyen hepimiz, Instagram Reelsları tek bir tuşla Feysbuk’ta da paylaşabilecek. Meta’nın bir süredir kontrol etmiş olduğu bu özellik, bir süre ilkin sınırı olan sayıda içerik üreticisine sunulmuştu. Sadece artık her insana açık durumda. Meta, bu iki toplumsal medya platformu arasındaki geçişi hızlandıracak olan bu yeni özellik yardımıyla içerik yaratıcılarının içeriklerini fazlaca daha geniş bir kesime ulaştırabileceğini düşünüyor. Instagram’da popüler olup, Feysbuk’ta pek etken olmayan içerik üreticileri, bu özellik yardımıyla artık fazlaca zaman harcamadan içeriklerini Feysbuk’taki takipçilerine de sunacak. Ve doğal Reels’ın kim bilir en mühim faydası olan keşfet sayfasında çıkması da içerik üreticilerine yarar sağlayacak.
Öte taraftan “hikayeler” kısmında popüler olan “Add Yours” sticker özelliği de Reelslara geliyor. Hem Instagram hem de Feysbuk’taki Reelslarda bu özellik bulunacak. Bu özellik, aynı sticker’ı kullanan tüm Reelsların tek bir sayfada toplanmasını sağlıyor.

Son Dakika Haberler