Mistik Ne Demek, TDK Lügat Anlamı Nedir? Mistik Vaka Ne Demek?

02.08.2022 10:58 Son Güncelleme: 02.08.2022 10:58 Mistik Ne Demek?
 Gizemsel ve gizemli durumlar bütünü mistik kelimesi üstünden değerlendirilir. Gerçekte kanıtlanmamış sadece sezgisel açıdan hissedilen ya da belli kişileri bilmiş olduğu gizemli durumlardır. Sırlarla dolu ve içinde tam olarak ne olduğu bilinmeyen dünyaları ve durumları gösterir. Bununla beraber gizemcilik şeklinde felsefe ve din ile beraber pek fazlaca yapı altında bir akım oluşturur.
 Mistik TDK Lügat Anlamı Nedir?
 Mistik kelimesi Türk Dil Kurumu üstünden iki değişik kelime ile anlatılır. Bu kelimelerden biri gizemli ve diğeri ise gizemsel sözcükleridir. Doğa ötesi mevzusu olarak ön plana çıkması ile beraber, sezgisel olarak anlaşılan gizemli, karanlık ve sır dolu durumlardır. Böylece doğaüstü güçleri akıl ve mantık haricinde, kalp gözüyle arayan ve bunu bu şekilde ifade eden fikir biçimi olarak değerlendirilir.  Mistik Vaka Ne Demek?
 Akıl ve mantığın haricinde doğa ötesi üstünden ortaya çıkan vakalar mistik vaka olarak bilinir. Bununla beraber gizemli ve bilimsel açıdan ortaya çıkarılmamış olaylardır. Bu mevzuda sezgi ve duygular ön plana çıkar ve durum anlaşılır. Genel anlamda bu sevgiyi kullanan ve sırları açığa çıkaran kişiler için ise mistik ifadesi kullanılır. Doğrusu mistake insanlardır ve sezgisel bir ile beraber, akıl ve mantığın erişemediği noktadaki gizemlere ulaşır. Son yıllarda hem edebiyatta hem de beyaz perde dünyasında popüler terimlerden biridir.
Muaz İsminin Anlamı Nedir? Muaz İsmi Kur’an’da Geçer Mi, TDK Lügat Anlamı Ne Demek?
 

Son Dakika Haberler