Okan Buruk: Kenarda saç baş yoldum

Süper Lig ‘in 3. haftasında deplasmanda Ümraniyespor’u Gomis’in golüyle 1-0 yenik eden Galatasaray ‘da teknik direktör Okan Buruk, maç sonrasında açıklamalarda bulunmuş oldu. Tecrübeli teknik adam, takımın hemen hemen hazır olmadığını, ilk yarıdaki top kayıplarına inanamadığını söylerken kadro genişliği için 3 transfere daha ihtiyaçlarının bulunduğunu söylemiş oldu. 
HangiKredi Ümraniyespor – Galatasaray: 0-1
İşte Okan Buruk’un maç sonu açıklamaları: Bu ay oyuncular için oldukca zor geçiyor. Rutubet devasa yükseklikte oyunu oldukca etkileyen bir şey. İlk yarı tabiri caizse kenarda saç baş yoldum. Kimi zaman inanamadım yaptığımız hatalara. Bizim benzer biçimde kaliteli bir takımın bu kadar oldukca top kaybetmesine inanamadım. Fena oynarken ilk yarıda pozisyonlara girdik. İkinci yarı oldukca daha iyi başladık. Bilhassa Mertens’in girmesi ve orta sahadaki oyuncularımızın daha dirençli oynaması rakip kaleye daha rahat gelmemizi sağlamış oldu.
Rakibin çıkışları da oldu. Bilhassa savunmaya geçerken rakibin pozisyonlarında gol de yiyebilirdik. Maçın sonunda attığımız golle maçı kazandık. Sevinçliyim fakat tam olarak hazır olmadığımızı gördük. Oldukça klişe olabilir fakat zamana ihtiyacımız var. Mertens benzer biçimde Lucas benzer biçimde oyunlar daha hazır değil. Daha iyi olmamız gerekiyor. İkinci yarıda yakaladığımız tempoyu tüm maça yaymamız gerekiyor. 
Deplasmanda 2 yengi fakat iç sahada kaybettiğimiz bir maç var. Buna da üzülüyorum. Deplasmanda anlamında bu takımın oldukca başarısı oldu. İnşallah bunu iç saha dış saha olarak devam ettirebiliriz. 
Kadro genişliğine ihtiyacımız var. Mertens ve Torreira geldi inanılmaz bir özgüven kattı. Bu anlamda gene takviyelere ihtiyacımızın bulunduğunu düşünüyoruz. Minimum 3 tane daha oyuncu içeriye ilave edip bu kadro genişliğini oluşturmak istiyoruz. Geçen seneden kadrolarını sakınan rakiplerimiz var, takıma birçok aktarma meydana getiren rakiplerimiz var. İhtiyacımız olan bölgeler var. Elimizdeki oyunculardan doğal ki memnunuz fakat yeni gelen oyuncularımızdan iki tane sakatımız oldu. Geniş bir ekibe ihtiyacımız var.   

Son Dakika Haberler