Sıhhatli ve süratli zayıflamak için ipuçları

Kilo kaybı karmaşıktır ve tartıdaki sayı üstünde tam kontrole haiz değilsiniz, sadece ne yediğiniz, ne kadar hareket ettiğiniz ve kiloyu etkileyen stres ve uyku şeklinde öteki faktörler üstünde kontrolünüz var
Rejim yapmak tatsız olabilir ve sizi acıktırabilir, bu yüzden devamlı olarak yiyecek düşünürsünüz, zayıflamaya çalışırken tam olarak istemediğiniz şey budur. Bunun yerine, daha sıhhatli olmanın bir parçası olarak kilo vermeyi düşünmenizi ve ilkin vücudunuza bakmaya odaklanmalısınız.
Zayıflamaya çalışırken “rejim” kelimesini yasaklayın.
“15 kilo vermem gerekiyor” demek ve olanaksız şeklinde görünen bir hedefle kendinizi bunaltmak yerine, mütevazı bir kilo kaybının bile sağlığa faydalarına bakın. Daha ufak, ulaşılabilir hedefler belirleyin
Toplam vücut ağırlığınızın (TBW) bir tek %5 ila %10’unu yitirmek sağlığınızı büyük seviyede iyileştirebilir ve tip 2 diyabet, nüzul, kardiyovasküler hastalık ve belirli kanser türleri şeklinde hastalık riskinizi azaltabilir.
Zayıflamanın en sıhhatli yollarından biri, şeker ve hızla metabolize olan karbonhidrat alımını azaltmaktır
Bilhassa, şekerli atıştırmalıklar, işlenmiş karbonhidratlar ve alkolsüz içecekler şeklinde yüksek glisemik yüklü gıdaların alımını kesmek yada büyük seviyede azaltmak istiyorsunuz. Patates kızartması, cips, kraker ve benzeri şeylerden kaçındığınızda yada bu tarz şeyleri azalttığınızda, kilo kaybınızı hızlandıracaksınız
Araştırmalar, nebat temelli bir diyetin bir tek kilo vermeyi teşvik etmekle kalmayıp, bununla beraber düşük kalorili bir rejime gore daha kolay bulunduğunu gösteriyor.
Ek olarak, besleyici yoğundur ve sayısız sıhhat yararına haizdir.
Güne yeşil bir smoothie ile başlayın, öğle yemeğinizle beraber bir salata yiyin yada sebzeleri kati ve atıştırmalıklar ve tatlılar için meyve yiyin
Bol miktarda su tüketin. Su tüketimi vücudunuz için gereklidir ve vücudunuzun doğru çalışmasını sağlar. Bu zayıflamanızı kolaylaştıracak bir anahtardır.
Protein tüketiminizi çoğaltmak iştahı azaltmaya ve kas hacmi kaybını önlemeye destek olabilir.
Öğün başına ortalama 25 ila 30 gram protein yiyecek, iştah kontrolünü iyileştirebilir ve vücut ağırlığınızı yönetebilir.
Hanımefendiler 50 yaşından sonrasında, bilhassa menopoza yaklaştıkça daha çok proteine ​​gereksinim duyarlar, bu sebeple östrojen hormonundaki azalmalar iskelet kası hacmi, gücü ve rejeneratif kapasite yitirilmesine niçin olur.

Son Dakika Haberler