TikTok AI yeşil ekran efektini getirdi

17.08.2022 10:14 Haber Deposu: Donanım Günlüğü Verge, TikTok uygulamasının Android ve iOS uygulamalarında metin açıklamalarınızı sanat eserine dönüştüren “AI yeşil ekran” efekti getirdiğini belirtiyor.
Bu özellik OpenAI’nin DALL-E 2’sinden fazlaca daha rahat. Fotogerçekçi tasvirler yerine soyut öğeler üretecek, sadece son olarak videonuz için orijinal bir arka plan istiyorsanız, fazlaca ideal.
The Verge’in açıklamış olduğu şeklinde, söz mevzusu artırılmış gerçeklik özelliği içerik oluşturucunun kabiliyetlerine bazı engeller de vurabilir. Şu anda, cinsel yada sertlik içeren görüntüler üretme girişimleri tamamen engelleniyor. Bunun sebebi, anahtar kelimelerinizle ilgili olabilir, sadece sebep net değil. Yeni özellik ile içerik oluşturucuların yasaklardan kaçınması mümkün de olabilir bu da TikTok’u daha çok yasal incelemeden kurtarabilir. Başka bir şey olmasa dahi, efekt AI görüntü oluşturmayı fazlaca daha erişilebilir hale getirecek. DALL-E şeklinde deneysel araçlar hala belirli bir grupla sınırı olan. Ayrıca TikTok’un aylık 1 milyardan fazla kullanıcısı var. Bunlardan birkaçının AI tarafınca oluşturulan sanatı kullanımı olası olsa da, ekleme teknolojiyi fazlaca daha geniş bir kesime getirecek. Başka yerlerde de benzer uygulamalar görmeye başlarsanız şaşırmayın. Zira kısa video formatlı uygulamanın yapmış olduğu her şey vaka olmaya başlıyor.

Son Dakika Haberler