TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOGG için tarih yineledi

19.08.2022 21:18 Haber Deposu: İHA Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Tecim ve Endüstri Odası’nın yeni hizmet binasının açılışını yapmak suretiyle Bingöl’e geldi. İlk olarak Vali Kadir Ekinci’yi makamında ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, onur defterini imzaladı. Hemen sonra Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan’ı makamında ziyaret eden Hisarcıklıoğlu, kentteki emekler hakkında da data aldı.
Arkasından Bingöl Tecim ve Endüstri Odası’nın yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Hisarcıklıoğlu, yeni binanın hayırlı olmasını diledi.
TOBB olarak Bingöl’e depremden sonrasında 480 tane ev kazandırdıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, “İlk odalar birliği başkanı olduğum günden itibaren elimizden gelen katkıyı Bingöl’ümüze hayata geçirmeye çalışıyoruz. 2003 senesinde Elazığ’da görüşmede iken Bingöl’de zelzele oldu. Sabah kalktık Bingöl’e geldik ki yıkım ile karşı karşıya kaldık. O gün Cumhurbaşkanımız o süre başbakan, valilikte konuşma yaparken buralara konut yapacağız diye söylemişti. Ikimiz de dedik ki, bizlerden de ne istiyorsan söyle dedik. Tanrı’a oldukça şükür Bingöl’ümüze 480 tane ev kazandırmayı Tanrı nasip etti” dedi.  
“Mart ayında TOGG’u buralarda göreceğiz”
Türkiye’nin otomobili TOGG’un fabrikasının 29 Ekim’de açılışının yapılacağını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Türk insanının imgesel, 1960’da yarım kalan bir rüyamız vardı. Türkiye’nin otomobilinin yapılması. Türk patenti ile üretilecek bir otomobilin yapılması. Dünya ile teknolojik alanda hem de yüzde 100 elektrikli IP hakları bizlere ilişik olan yüzde 51 yerli olan bir otomobili Tanrı nasip ederse 29 Ekim’de fabrikasının açılışını Gemlik’te yapacağız. Bu aslına bakarsak Türk iş dünyasının gururu. Bu otomobili meydana getiren sizlersiniz. TOBB sizin kurumunuz ve biz sizin adınıza buraya liderlik ediyoruz. İnşallah Mart ayında da TOGG’u burada göreceğiz ve hep birlikte bineceğiz” şeklinde konuştu.
Birlik ve beraberlik vurgusu da meydana getiren Hisarcıklıoğlu, şunları söylemiş oldu:
“Huzurun olmadığı yerde tecim olmaz, ticaretin olmadığı yerde de zenginlik olmaz. Onun için devletimizde de rahatlık istiyoruz. Şundan dolayı ticaretimizi yapabilmek için. Artı zenginleşmek istiyoruz. Halkımızı varlıklı etmek, istihdam etmek için. Fakat bir tek devletimizde değil, bölge coğrafyamızda ve dünyada da rahatlık istiyoruz. Şundan dolayı önümüz açıldıktan sonrasında dünya ile tecim yapma şahsımız daha da artar. Tanrı diyor ki bir ve birlikte olunca rahmeti, bereketi veririm diyor. Ben bu çerçevede diyorum ki ne olur birbirinizi ötekileştirmeyin. Etnik kökeni, mezhebi siyasal fikri değişik düşüncesinden dolayı birbirinizi ötekileştirmeyin.”
Hisarcıklıoğlu’na TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz, Vali Kadir Ekinci, Bingöl AK Parti Milletvekili Feyzi Berdibek, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, BİNTSO Başkanı Mahmut Ayas, iş adamları ve protokol birlikte rol aldı.

Son Dakika Haberler