TOKİ toplumsal konut projesi başvuruları ne süre, konutlar hangi illerde yapılacak? Toplumsal konut projesi detayları!

02.08.2022 08:28 Son Güncelleme: 02.08.2022 08:32 TOKİ toplumsal konut projesiyle ilgili detaylar binlerce kişinin gündeminde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Vatandaşlarımızı kira öder şeklinde taksitlerle, mahalli ve yatay mimari anlayışına gore inşa edilmiş konut projeleriyle ev sahibi yapacağız. Bu adım, son dönemde ciddi yakınma mevzusu olan kiraların da düşmesine yol açacaktır” söylediği toplumsal konut projesi müracaat meydana getirecek vatandaşlar tarafınca araştırılıyor.
TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİ DETAYLARI
Cumhurbaşkanı mevzuyla ilgili olarak şunları aktardı;
“Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut hamlesini başlatıyoruz. İlk kez ev sahibi olacak yurttaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje ile ilgili hazırlıklar bitmek üzeredir. Vatandaşlarımızı kira öder şeklinde taksitlerle mahalli ve yatay mimari anlayışına gore inşa edilmiş konut projeleri ile ev sahibi yapacağız. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli, iklim dostu malzemelerle yapılacak bu konut projelerinin tamamında yenilebilir enerji sistemleri kullanılacaktır. Gayemiz salgın döneminde daralan konut arzını hızla artırarak hem inşaat sektörünü canlandırmak hem de insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasını temin etmektir.
İLK DEFA EVLENEN ÇİFTLERE AYRI KOTA OLACAK
Bu adım son dönemde ciddi yakınma mevzusu olan kiraların da düşmesine yol açacaktır. Devamlı olduğu şeklinde bu projede de şehit yakınları ve gazilerimiz ile emeklilerimize hususi bir saptanca ayıracağız. Ek olarak ilk kere evlenen gençlerimiz de bu projede kota sahibi olacaktır.
SOSYAL KONUT PROJESİYLE İLGİLİ TANITIM TOPLANTISI
Gelecek ay bir tanıtım toplantısıyla tüm detaylarını milletimize duyuracağımız konut kampanyasının şimdiden ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” açıklamasında bulunmuş oldu.
TOKİ müracaat şartları neler olacak? İstanbul, Ankara, İzmir TOKİ toplumsal konut projesi ne süre?
 
 
 
 
 

Son Dakika Haberler