TransAnatolia Rallisi’nin motosiklet kategorisinin adı Castrol POWER1 oldu

18.08.2022 00:18 Haber Deposu: İHA Dünyanın en büyük ve sıkıntılı rally raid yarışlarından TransAnatolia 12’nci senesinde 20 Ağustos’ta Hatay’dan start alacak. Motosiklet, Quad, SSV, Otomobil ve Kamyon kategorilerinde 53 rally, 31 raid olmak suretiyle toplam 84 yarışçının katılacağı ralli, 27 Ağustos’ta Eskişehir’de sona erecek. 2.500 kilometrelik ve birçok sıkıntılı parkurdan oluşacak yeni yarış rotası büyük bir çekişmeye sahne olacak.
İlk kez katılacak motosiklet yarışçılarına hususi kupa
Dünyanın önde gelen madeni yağ markalarından Castrol, TransAnatolia Rallisi’nde performanslarının en üzerine çıkacak sporculara destek olmayı sürdürdü. Marka, geçtiğimiz yıl olduğu benzer biçimde bu yıl da sponsoru olduğu TransAnatolia Rallisi’nde yer edinen motosiklet kategorisine adını verdi. Castrol POWER1 olarak adlandırılacak motosiklet kategorisine bu yıl ek olarak gene markanın desteğiyle “POWER1 Rookie Cup” adıyla düzenlenecek yeni bir yarışma da eklendi. İlk kez TransAnatolia Rallisi’nde yarışacak sporcuların kendi aralarında bir alt kategori oluşturduğu ve amatör ruha bir övgü anlamı da taşıyan bu yeni yarışta günün birincileri ve yarış sonunda da ilk üçte yer edinen sporcular ödüllendirilecek. Castrol Türkiye, Ukrayna ve Orta Asya Pazarlama Direktörü Nilay Tatlısöz “Performans ve dayanıklılığın ön planda olduğu TransAnatolia Rallisi’nde Castrol’ü yeğleyen ISUZU D-MAX ile motor sporlarında güçlerimizi birleştirdik. Tüm dünyada olduğu benzer biçimde Türkiye’de de spora ve sporcuya destek olmaya devam ediyoruz. Yaptığımız sponsorluk anlaşmalarıyla yüksek performans gerektiren tüm sporların ve bu spor dallarındaki sporcuların gelişmesine katkı sunmaya çalışıyoruz. 2010 yılından bu yana başarıyla devam eden TransAnatolia Rallisi’nde yer almak da bizlere büyük bir mutluluk veriyor. Castrol Türkiye olarak başta otomobil sporları olmak suretiyle gereksinim duyulan her alanda sporu desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
TransAnatolia Rallisi’nin heyecanı animasyon filmle ekranlara taşınıyor
Hatay’dan Eskişehir’e kadar uzanan ve Anadolu’nun sıkıntılı coğrafyasında düzenlenen ralliye hususi olarak hazırlanan animasyon film de yarışın heyecanını ekranlara taşıyacak. Rallinin düzenleneceği rota üstünde yarışmacıların araçlarıyla yanından geçecekleri zamanı ve organik güzelliklerle beraber mücadelenin atmosferini de yansıtacak filmi aşağıdaki linkten seyredebilirsiniz.

Son Dakika Haberler